Сенат США ухвалив нову версію законопроекту президента Дональда Трампа, що передбачає підвищення податкових кредитів для виробників напівпровідників з 25% до 35%. Це рішення має на меті зменшити витрати на будівництво заводів у США, оскільки країна прагне зміцнити свою внутрішню ланцюг постачання чіпів.

Згідно з новими правилами, компанії, які відповідатимуть критеріям, зможуть отримати кредити, зокрема такі, як Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company та Micron Technology, за умови, що вони розширять своє виробництво в США до 2026 року.

Ці положення доповнюють податкові стимули, які були закладені в CHIPS and Science Act 2022 року, що передбачав виділення 39 мільярдів доларів у вигляді грантів та 75 мільярдів доларів у кредитах для проектів з виробництва напівпровідників у США.

Однак перед тим, як нові кредити вступлять в силу, законопроект повинен знову бути ухвалений Палатою представників, яка вже ухвалила свою версію минулого місяця. Президент Трамп закликав законодавців ухвалити законопроект до 4 липня.

З моменту його першого терміну, Вашингтон намагається перенести більше виробництв напівпровідників з Азії до США, підтримуючи свої внутрішні компанії та обмежуючи можливості Китаю.

Хоча податкові положення в новому законопроекті розширюють ті, що були в законі адміністрації Байдена, підхід Трампа до індустрії напівпровідників є іншим. Раніше цього року він навіть закликав до скасування CHIPS Act, хоча республіканські законодавці не виявили бажання діяти в цьому напрямку.

Згідно з Деніелом Ньюменом, генеральним директором Futurum Group, загроза тарифів Трампа стимулює компанії з виробництва напівпровідників до розширення потужностей у США. Якщо податкові кредити будуть ухвалені, ці зусилля лише посиляться.