Американські технологічні гіганти Meta та Google оголосили про розгортання нової мережі підводних кабелів, що з’єднують континенти, з метою задоволення зростаючого попиту на пропускну здатність. Наприклад, Meta планує побудувати підводний кабель довжиною 50 000 кілометрів, що перевищує обхват Землі. Google, у свою чергу, запустив трансатлантичну підводну систему кабелів Sol, яка з’єднає США, Бермуди, Азорські острови та Іспанію.

Ці підводні кабелі є основою світової інтернет-інфраструктури, забезпечуючи міжнародні телефонні дзвінки та фінансові транзакції. За оцінками, близько 95% міжнародного трафіку проходить через волоконно-оптичні кабелі на дні океану. Раніше ці кабелі контролювалися телекомунікаційними компаніями, але в останні роки їх почали активно розгортати компанії з Кремнієвої долини, такі як Meta, Google, Amazon і Microsoft.

Кабельний проект Meta, відомий як Project Waterworth, має на меті з’єднати п’ять континентів і забезпечити високошвидкісний зв’язок для таких країн, як США, Індія, Бразилія та Південна Африка. Цей проект спрямований на збільшення пропускної здатності, надійності та глобального охоплення. За словами Алана Аїма, керівника інфраструктури мережі Meta, підключення є важливим не лише на території країни, а й міжконтинентальним рівнем.

Запуск системи Sol від Google також відповідає зростаючому попиту на послуги Google Cloud і штучного інтелекту. “99% усіх даних між країнами, що розділені океаном, передається через підводні кабелі”, – зазначив Нігел Бейліфф, старший директор глобальних підводних мереж Google. Процес прокладання кабелів може зайняти близько чотирьох років, включаючи вибір маршруту, дозволи на опитування та встановлення.

Експерти зазначають, що розгортання великомасштабних підводних кабелів підкреслює, що технологічні компанії стали достатньо великими, щоб фінансувати проекти, які раніше вимагали консорціумів.