Елон Маск та NASA стикаються з численними викликами у планах щодо відправлення людей на Марс. Маск стверджує, що його компанія SpaceX може доставити людей на червону планету вже у 2029 році. Водночас представники NASA вважають, що досягнення цієї мети навіть до 2040 року буде “надмірно амбітним”.
Китай також має плани на Марс, плануючи створити автономну дослідницьку станцію на планеті до 2038 року.
Маск вважає, що колонізація Марса є критично важливою для виживання людства, адже це може стати рятівним виходом від загроз, які виникають на Землі, таких як природні катастрофи та війни. На думку вчених, Марс може дати відповіді на питання про поширеність і різноманіття життя у Всесвіті.
“Ранній Земля і Марс були близнюками. Вони обидва були кам’янистими планетами з рідкою водою та атмосферою, домінованою CO2,” – зазначає Роберт Зубрін, президент Товариства Марса. “Якщо теорія вірна, то життя повинно було з’явитися на Марсі, якщо умови були правильними”.
Однак приземлення людей на Марс і колонізація планети вимагатимуть подолання численних технічних викликів, які ще не були вирішені.
“Проблема приземлення на Марс є складною. Проблема транспорту – ще складніша. Радіаційне середовище дуже суворе. Проблема життєзабезпечення також є критично важливою,” – зазначив Амит Кшатри, заступник адміністратора програми “Місяць до Марса” у NASA під час панельної дискусії в лютому. “Можливості прискорення потребують вдосконалення в усіх цих сферах”.
В основі плану Маска щодо досягнення Марса лежить ракета Starship, найвища та найпотужніша ракета, коли-небудь побудована. У березні SpaceX провела восьмий тестовий політ Starship, під час якого космічний корабель вибухнув, залишивши за собою слід уламків та порушивши комерційні рейси.
Наступний тестовий політ Starship очікується найближчим часом.
Коментування закрито.