Експорт рідкоземельних магнітів з Китаю до США в червні зріс більш ніж у сім разів у порівнянні з попереднім місяцем, оскільки американські компанії прагнуть отримати ці критично важливі елементи після попередньої торгової угоди між США та Китаєм.
У квітні Китай запровадив обмеження на кілька критичних магнітів, що використовуються у сучасних технологіях, таких як електромобілі, вітрові турбіни та МРТ-апарати, вимагавши від компаній отримувати ліцензії на експорт. Цей крок вважався відповіддю на високі мита США на китайські товари.
Китай контролює близько 90% світового виробництва рідкоземельних магнітів, а також аналогічну частку у переробці рідкоземельних елементів, які використовуються для виготовлення магнітів.
У червні США отримали приблизно 353 тонни постійних магнітів, що на 660% більше, ніж у травні, згідно з даними Генеральної митної адміністрації. Однак цей показник був удвічі меншим, ніж у червні минулого року.
США стали другим найбільшим імпортером китайських рідкоземельних магнітів після Німеччини, оскільки сильно залежить від імпорту для великого виробничого сектору, особливо в автомобільній, електронній та відновлювальній енергетиці.
Загалом Китай експортував 3188 тонн рідкоземельних магнітів у червні, що на 160% більше, ніж у травні, але на 38% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Зростання експорту стало можливим після того, як Вашингтон і Пекін погодили рамки торгової угоди, яка включала послаблення контролю за китайськими рідкоземельними експортами та скасування деяких американських обмежень на технології для постачань до Китаю.
Продуценти китайських рідкоземельних магнітів почали оголошувати про отримання ліцензій на експорт минулого місяця. Якщо експорт продовжить зростати, це буде вигідно компаніям, які страждали від нестачі магнітів через тривалий процес отримання ліцензій. Наприклад, кілька європейських постачальників автозапчастин були змушені призупинити виробництво в останні місяці.
Нестача магнітів також вплинула на нові індустрії, такі як робототехніка. У квітні Ілон Маск повідомив, що виробництво гуманоїдних роботів Tesla зазнало затримок.
Контроль Китаю над сектором рідкоземельних елементів змусив деякі світові уряди переглянути свої ланцюги постачання рідкоземельних елементів і шукати способи підтримки вітчизняного видобутку цих мінералів.
Однак експерти зазначають, що створення альтернатив ланцюгу постачання рідкоземельних магнітів Китаю може зайняти роки, оскільки це вимагає складного процесу очищення та розділення рідкоземельних елементів.
Один із способів, яким США намагаються компенсувати нестачу рідкоземельних магнітів, – це збільшене перероблення. Apple та гірничодобувна компанія MP Materials оголосили минулого тижня про угоду на 500 мільйонів доларів для розробки переробного заводу, який зміцнить постачання магнітів для виробника iPhone.
Експерт фінансової консультаційної компанії Z-ben Advisors, Петер Александер, зазначив, що останні поступки Вашингтона щодо обмежень у технологіях свідчать про те, наскільки велике вплив Китаю в торгових відносинах зі Сполученими Штатами.
Коментування закрито.